GEODEZYJNE – DALEKIEGO ZASIĘGU

Do linii skanerów dalekiego zasięgu oferowanych przez SCAN 3D należą:

                                                         

         SKANER 3D FARO FOCUS X130                                                                                SKANER 3D FARO FOCUS X330

 

Zasada działania skanera:

 

 

Odległość

Skaner wykorzystuje promień laserowy który po odbiciu od mierzonego obiektu wraca do skanera. Odległość jest wyznaczana z milimetrową dokładnością na podstawie różnicy faz promienia wysłanego i odbitego

 

 

 

Kąt pionowy

Lustro odbija promień lasera w płaszczyźnie pionowej. Kąt ustawienia lustra oraz informacja o pomierzonej odległości jest automatycznie przeliczana na współrzędne.

 

 

 

Kąt poziomy

Skaner obraca się o 360 stopni w poziomie. Kąt ustawienia lustra oraz informacja o pomierzonej odległości jest automatycznie przeliczana na współrzędne.

 

 

 

Obliczenie współrzędnych przestrzennych

Odległość, kąt poziomy i pionowy tworzą układ biegunowy (delta, alfa, beta) który jest przeliczany na kartezjański układ współrzędnych (x,y,z).

faro_grafika_4

GŁÓWNE CECHY

Pomiar optyczny
Inteligentny system laserowy pozwala na pomiary dużych przestrzeni z 2 milimetrową dokładnością.

Rozdzielczość
Instrument mierzy do 1 mln punktów na sekundę, a oprogramowanie pozwala stworzyć obrazy składające się nawet z setek milionów punktów.

Zasięg
Sferyczny zasięg o promieniu 130 lub 330 metrów pozwala na pomiar zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Każdy obiekt znajdujący się w odległości 60 cm od skanera zostanie zmierzony.

Mobilność
Ważący jedyne 5,2 kg skaner laserowy jest łatwy w transporcie. Wewnętrzna bateria pozwala na 5 godzin ciągłej pracy.