scan3D UNIVERSE

scan3D_universeScan3D UNIVERSE to prawdziwie UNIWERSALNA i  mobilna linia skanerów 3D typu „plug&scan” do tworzenia dokumentacji 3D obiektów technicznych, przyrodniczych i muzealnych, wyróżniająca się kompaktowością, wygodą i prostotą użytkowania, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej dokładności wykonywanych pomiarów.

Skaner scan3D UNIVERSE to kompletne rozwiązanie sprzętowo-softwareowe pozwalające na tworzenie dokumentacji 3D dowolnych obiektów oraz przetwarzanie wyników pomiarowych np. do druku 3D. Brak konieczności każdorazowej kalibracji oraz certyfikat potwierdzający dokładność urządzenia.

Możliwość integracji skanera z najwyższej klasy oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej Geomagic pozwala na automatyczną obróbkę danych od chmury punktów do parametrycznego modelu CAD oraz wykonywanie kontroli jakości detalu.

Skaner scan3D UNIVERSE został stworzony z myślą o mobilności, wygodzie i prostocie użytkowania przy zachowaniu maksymalnej dokładności wykonywanych pomiarów. To niewielkie urządzenie, typu ,,plug&scan’’, mieści się w podręcznym bagażu razem z kompaktowym stolikiem obrotowym umożliwiającym automatyzację procesu pomiarowego. Przy pomiarach obiektów o dużych gabarytach automatyzację pomiaru gwarantuje funkcja łączenia danych na markery, co pozwala na skanowanie obiektów o gabarytach od 20 mm do 3 m.

System umożliwia pracę w dwóch trybach rozdzielczości pozwalając na optymalizację ilości pobieranych danych przy pomiarach obiektów o dużych gabarytach jednocześnie zachowując wysokie próbkowanie powierzchni dla elementów o dużej ilości detali.

Ulotka do pobrania skaner scan 3D UNIVERSE