Młyn Sułkowice, zlokalizowany we Wrocławiu, to jeden z najbardziej pokaźnych zespołów przemysłowych XX wieku. Wzniesiony w 1890 roku zespół ceglanych budynków na przestrzeni lat pełnił funkcję młyna, płatkarni, kaszarni czy łuszczarni grochu. Po zamknięciu działalności produkcyjnej w 2008 roku na terenie młyna umiejscowiono targowisko, a sam obiekt w 2010 roku wpisano do rejestru zabytków. Od momentu wzniesienia kompleks przemysłowy przeszedł dwie modernizacje, jednak na chwilę obecną brakuje aktualnej dokumentacji technicznej stanu rzeczywistego obiektu, która pozwoliłaby na bezkonfliktową i szybką rewitalizację zabytku. W obliczu takiego wyzwania znalazł się nasz zespół.
W zaledwie 5 dni wykonano 1 415 skanów za pomocą niezawodnego skanera laserowego FARO Focus 3D X130. W wyniku opracowania postprocessingowego sporządzano dokumentacje 2D i przekazano zespołowi projektowemu, który popadający w ruinę młyn przeobrazi w tętniący świetnością obiekt użytku publicznego.
Kubatura: 84 000 m2
Korzyści:
- szczegółowa inwentaryzacja architektoniczna- budowlana;
- oszczędność czasu poprzez zastosowanie innowacyjnej metody pomiaru inwentaryzacyjnego;
- minimalizacja kosztów poprzez wyeliminowanie ewentualnych kolizji na etapie realizacji projektu bazującego na nieaktualnej dokumentacji technicznej inwestycji;
- dokładność pomiaru: +/- 5 mm.