MULTIMEDIA

Technologia skanowania 3D bardzo szybko znalazła zastosowanie w szerokiej branży multimedialnej. Wykorzystywane przez nas skanery umożliwiają zarejestrowanie nawet najdrobniejszego szczegółu. Dzięki temu, stworzenie trójwymiarowych wizualizacji przestrzeni, obiektów aż po szczegóły znajdujące się np. na starej monecie, nie stanowią większego problemu. Oprócz analiz, opracowania dokumentacji, modele 3D można bez problemów zaimplementować na stronie www w formie prezentacji 3D, lub pokazywać w darmowych przeglądarkach podczas prezentacji.

Co raz częściej skanery 3D wykorzystywane są przez reżyserów filmów oraz producentów gier. Nic tak nie przyciąga ciekawości klienta, jak idealnie wirtualnie odtworzony tematycznie element lub znana miejska przestrzeń. Skanery 3D wykorzystywane są także do tworzenia efektów specjalnych – proces ich powstawania został znacząco skrócony ale również stał się bezpieczniejszy dla życia ludzkiego. Teraz niebezpieczne akrobacje kaskaderskie można odtworzyć w wirtualnej rzeczywistości.

Wszystkie pozyskane informacje ze skanerów 3D można wykorzystać do dalszego opracowania w najpopularniejszych oprogramowaniach 3D tj. 3Ds Max, Maya, Blender oraz ZBrush.

Warto wspomnieć, iż proces odtworzenia modelu 3D człowieka jestem w stanie odtworzyć w zaledwie kilkanaście minut. Nie trzeba już poświecać długich godzin nad jego wirtualna budową. Jest to świetna wiadomość zarówno dla producentów gier i filmów ale także dla projektantów i producentów ubrań. Dzięki tej technologii, mogą teraz sprawniej kreować nowe stylizacje idealnie dopasowane do modelu.

Dlaczego warto wykorzystać technologię skanowania 3D w multimediach?

CZAS – wirtualne odtworzenie obiektów można uzyskać już w przeciągu kilkunastu minut z nieporównywalną szczegółowością, nie osiągalną metodami klasycznymi.

OSZCZĘDNOŚĆ – szybsze pozyskanie modelu znacząco wpływa na zniwelowaniu dodatkowych kosztów związanych z przestojem w produkcji, tworzeniu kilkunastu stylizacji itp.. Zamiast tworzyć modele 3D klasyczną metodą, bardzo często przez kilkanaście godzin, zrób je w kilkanaście minut.

SZCZEGÓŁOWOŚĆ – obiekty przestrzenne (budynki, wolna przestrzeń) wykonywane są z dokładnością rzędu 2mm, natomiast wszelkie istotne detale mogą być wykonane z dokładnością kilkunastu mikronów zachowując przy tym pokrycie 2000 pkt./mm2.

NOWE MOŻLIWOŚCI – odtworzenie cyfrowe obiektów skomplikowanych geometrycznie, teraz jest możliwe.

 

Zastosowanie skanowania 3D w multimediach:

GRYwierne cyfrowe odzwierciedlenie przestrzeni, obiektów i detali coraz częściej stanowi o sukcesie gry. Jest czymś, co przyciąga graczy by sięgnęli po daną grę. 

FILM – skanery 3D wykorzystywane były m. in. w Harrym Potterze. Przy wykorzystaniu skanerów optycznych designerzy mogli przenieść swoje dzieła do cyfrowej rzeczywistości w celu ich produkcji na potrzeby filmu. Z kolei sceny kaskaderskie nie muszą już być niebezpieczne dla ludzi. Technologia pozwala na symulację całej sceny w wirtualnej rzeczywistości.

PREZENTACJA 3D OBIEKTÓW – człowiek jest wzrokowcem, lubi obejrzeć produkty za nim je zakupi. Skanery 3D idealnie wpasowują się w te zastosowanie. Wykonane modele 3D bez problemu można będzie umieścić na stronie www lub prezentować je podczas spotkań.

PROJEKTANCI – designerzy zanim stworzą swój finalny produkt spędzają bardzo dużo czasu nad jego opracowaniem a następnie nad jego przeniesieniem do wersji cyfrowej. Skanowanie 3D skróci czas szybkiego prototypowania do minimum.

Każda usługa może być zakończona podstawowym szkoleniem z obsługi chmury punktów. Nasz zespół pragnie dostarczyć Państwu możliwości wykorzystania pozyskanych danych w 100%. Wiemy jak ważne jest Państwa zadowolenie z usługi.

Zapraszam do kontaktu. Znajdziemy wspólnie rozwiązanie dla Państwa projektów.